بهداشت

تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۱ ابلاغ شد

جزییات نرخ ویزیت پزشکان عمومی و متخصص

تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی سال ۱۴۰۱ در بخش های مختلف، جهت اجرایی شدن از سوی هیئت وزیران اعلام و ابلاغ شد.

17 ارديبهشت 1401 16:19
تصویب تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۱ در هیئت دولت

سهم رشد بخش دولتی ۱۹.۵ درصد

وزیر بهداشت با اشاره به جلسه هیئت دولت برای تصویب تعرفه پزشکی سال ۱۴۰۱، گفت: تعرفه در بخش دولتی به طور متوسط ۱۹.۵ درصد و در بخش خصوصی ۲۴ درصد به تصویب رسید.

4 ارديبهشت 1401 22:30
رحیمی اعلام کرد

وزارت بهداشت به دنبال مجوز جذب ۱۰۰هزار نیرو

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: با توجه به این‌که کمبود منابع انسانی در بخش‌های مختلف درمانی و بهداشتی کاملاً مشهود است، درخواست صدور مجوز ۱۰۰ هزار نیرو را به سازمان اداری و استخدامی ارسال کرده‌ایم و امیدوارم با بخش عمده آن موافقت شود.

15 فروردين 1401 12:15
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

انحصار داروخانه داری را از بین ببریم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: توزیع دارو بر دو اساس پراکندگی جمعیت و توان مالی مردم انجام می شود. کیفیت دارویی که در اختیار مردم توسط داروخانه ها قرار می گیرد، بایداز نظر درمانی ارزشمند باشد.

20 بهمن 1400 14:19
با مصوبه شورای گسترش؛

صدور مجوز تأسیس شعبه بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در عراق

شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با تأسیس شعبه بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران (تحت عنوان دانشگاه سبطین) در کشور عراق و شهر کربلای معلی موافقت کرد.

14 بهمن 1400 19:8
«تبدیل وضعیت» مدافعان سلامت را پیگیریم

وزارت بهداشت با کمبود نیرو مواجه است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه اجرای فوق‌العاده خاص نیازمند همدلی و همکاری مجلس و سازمان برنامه ‌و بودجه است، در عین حال گفت: بارها در مصاحبه‌های اخیر مطرح شده است که وزارت بهداشت با کمبود نیرو مواجه است و هیچ‌گونه قصدی برای تعدیل نیرو نداشته و نداریم؛ سیاست کلی ما حفظ نیروهای شاغل در سیستم است.

11 بهمن 1400 8:31

ماموریت‌های جدید در انتظار دفاتر خدمات سلامت

معاون مرکز هماهنگی امور اقتصادی وزارت بهداشت با بیان اینکه انجام امور توسط دفاتر خدمات سلامت کاهش بار دولت را به دنبال دارد، گفت: اکنون دفاتر خدمات سلامت صرفا خدمات بازدید از اماکن بهداشت محیط و حرفه‌ای را بر عهده ندارند بلکه ماموریت‌های جدیدی همچون خودپایشی و خودارزیابی موسسات درمانی را هم به زودی انجام خواهند داد.

1 بهمن 1400 16:5
پس از برگزاری شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت

جزئیات چهل و نهمین آزمون دستیاری پس از چندماه تعیین تکلیف شد

حاشیه‌های آزمون دستیاری به پایان رسید و پس از برگزاری شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت مصوب شد که آزمون هر سال در یک زمان ثابت برگزار شود، همچنین منابع آزمون تعیین تکلیف شد.

24 دی 1400 12:7
پزشکیان در سوال از وزیر بهداشت:

درآمد پزشکان متخصص کم است

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: وزارت بهداشت باید از افراد تمام وقت استفاده کند زیرا افرادی که خارج از تعرفه از مردم پول می‌گیرند نمی‌توانند داخل سیستم به آنها خدمات ارائه دهند.

21 دی 1400 21:28

برنامه هم‌افزایی مراکز رشد فناوری سلامت وزارت بهداشت

اولین برنامه هم‌افزایی مراکز رشد فناوری سلامت به همت دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد.

18 دی 1400 18:34
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

علوم پزشکی در جریان جذب نیروی انسانی بیمارستان ارتش در راز و جرگلان نبود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: دانشگاه علوم پزشکی در جریان جذب نیروی انسانی بیمارستان ارتش در شهرستان مرزی راز و جرگلان نیست.

16 دی 1400 20:30
عین اللهی در حاشیه بازدید از نمایشگاه جهاد دانشگاهی

وزارت بهداشت از این دستاوردها حمایت خواهد کرد

وزیر بهداشت، با اشاره به سویه امیکرون کرونا، گفت: اعتقاد همه دانشمندان بر این است که برای اطمینان از عدم ابتلا افراد به این سویه باید هر سه دز واکسن تزریق شود، اما اینکه آیا به دز چهارم احتیاجی هست یا خیر، هنوز مطالعات در این راستا پاسخی ندارد. فعلا دز سوم می‌تواند حدود ۸۰ درصد از مرگ و میر افراد یا ابتلای آنها به بیماری شدید جلوگیری کند.

9 دی 1400 15:1
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

لزوم استفاده وزارتخانه‌های بهداشت و علوم از ظرفیت‌های یکدیگر

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نظر کارشناسی این است که دو وزارتخانه علوم و بهداشت نباید از هم جدا باشند و باید از ظرفیت‌های یکدیگر به صورت ساختارمند استفاده کنند.

20 آذر 1400 17:21
معاون آموزشی وزارت بهداشت:

حق الزحمه دستیاران تخصصی افزایش می‌یابد

معاون آموزشی وزارت بهداشت از افزایش حق الزحمه دستیاران تخصصی خبر داد و گفت: این کار اولین اصلاحات در ساختار دستیاری کشور است.

30 آبان 1400 23:7
معاون وزیر بهداشت عنوان کرد:

تلاش وزارت بهداشت برای تعیین مزایای شغل برای دستیاران‌ پزشکی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: در مجموعه وزارت بهداشت تلاش می‌کنیم مزایای شغل برای دستیاران‌ در نظر گرفته شود تا مقداری از فشارها کاسته شود. به گزارش بازارکار به نقل از وزارت بهداشت، دکتر عباس شیراوژن با حضور در یک برنامه تلویزیونی به تشریح مشکلات و معضلات دوران دستیاری پزشکی پرداخت.

20 آبان 1400 21:46

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟