كارگري

کارجویان در دام کاریابی‌های غیرمجاز نیافتند

در حال حاضر کاریابی‌های غیرمجاز چند برابر کاریابی‌های مجاز هستند و از این رو جویندگان کار باید هنگام مراجعه به این موسسه‌ها هوشیار باشند تا هم در زمینه پیداکردن کار موفق باشند و هم جیب‌شان توسط موسسه‌های غیرمجاز خالی نشود.

31 فروردين 1401 11:13
وزیر کار:

تعریف بسته حمایتی برای کارفرمایانی که ایجاد اشتغال جدید دارند

وزیر کار گفت: بسته حمایتی دولت برای کارفرمایانی که ایجاد اشتغال جدید دارند، تعریف می‌شود.

31 فروردين 1401 8:33

برنامه‌های دانش‌آموزی هفته مشاغل اعلام شد

اداره کل امور تربیتی،‌ مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی، در راستای آشنایی دانش‌آموزان با مشاغل مختلف و فراهم شدن زمینه انتخاب رشته، متناسب با استعداد، توانایی، رغبت، هوش و علائق آنان، برنامه‌های ویژه هفته مشاغل را اعلام کرد.

30 فروردين 1401 13:34

ذوب آهن اصفهان کانون اشتغال زایی و آموزش نیروهای ماهر در منطقه

ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان با میثم مداحی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان دوشنبه ۲۹ فروردین ماه دیدار و گفتگوکرد.

29 فروردين 1401 14:30

زمینه ایجاد شهرک فناوری خرما در خوزستان فراهم شود

رییس کمیته خرمای کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اهواز گفت: امکان ایجاد زمینه لازم برای احداث شهرک فناوری خرما در خوزستان با توجه به نامگذاری امسال با عنوان سال "تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین" ، فراهم شود.

29 فروردين 1401 14:24

افزایش اشتغال‌آفرینی با راه‌اندازی درگاه ملی مجوزها

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: استفاده از درگاه ملی مجوزها می تواند تا حد زیادی به بهبود شرایط کسب و کار منجر شود. اینکه جوانان برای راه اندازی یک کسب و کار باید روند طولانی و طاقت فرسایی را طی کنند، یکی از مشکلات جدی اشتغال‌آفرینی در حوزه شروع کسب و کار و مجوزهای مربوط به آن است.

29 فروردين 1401 12:44

ارتباط رشد اقتصادی کرمان با افزایش میزان اشتغال‌زایی

با توجه به اینکه افزایش رشد اقتصادی، موجب بالا بردن سطح درآمد و بهره‌وری می‌شود، جایگاه مهمی در سراسر کشور و استان‌ها دارد. با رشد اقتصادی در استان‌ها تقاضا برای استخدام نیروی کار افزایش پیدا می‌کند. به این ترتیب با ایجاد اشتغال زایی، آمار بیکاری به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

29 فروردين 1401 10:25
ر رویداد ایده‌شو بررسی می‌شود:

فناوری اطلاعات و کاربرد آن در خوداشتغالی

انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر دانشگاه شهرکرد رویداد ایده‌شو با عنوان «فناوری اطلاعات و کاربردهای آن با محوریت خوداشتغالی» را برگزار می‌کند.

27 فروردين 1401 14:0

افزایش تعداد بیمه‌شدگان و ضرورت پایدارسازی مشاغل

وزیر کار از افزوده شده یک میلیون و ۱۰۷ هزار نفر بیمه شده جدید به مجموع بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در سال گذشته خبر داده که ۷۵۰ هزار نفر از آنها مربوط به نیمه دوم سال ۱۴۰۰ هستند. به گفته وی از این تعداد ۷۰ درصد معادل ۵۰۰ هزار نفر بیمه شده اجباری هستند و بیمه پردازی آنها از طرف کارفرما صورت گرفته است.

27 فروردين 1401 13:48

نقش صنایع کوچک در توسعه و اشتغال چهارمحال و بختیاری

استان چهارمحال و بختیار افزون بر ۹۵۳ واحد تولیدی و صنعتی دارد که بیشتر آن‌ها در زُمره کارگاه‌های خُرد و صنایع کوچک هستندکه نقش تاثیرگذاری در افزایش تولیدات صنعتی، توسعه و اشتغال استان دارند.

27 فروردين 1401 9:5
با حضور رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی و دبیر کل خانه کارگر مطرح شد

لزوم توجه دولت، سازمان ها و بخش خصوصی به توسعه منابع انسانی در کشور

پنجمین همایش بزرگداشت روز ملی منابع انسانی با حضور دکتر سرهنگی رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی و علیرضا محجوب دبیر کل خانه کارگر و جمعی از مدیران منابع انسانی کشور پنجشنبه ۲۵ فرودین ماه برگزار شد.

26 فروردين 1401 13:36

تنها طرحی که مشکل بیکاری را حل می‌کند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر شکل‌گیری گام اول اجرای زیست‌بوم ملی اشتغال با هماهنگی بخشهای مختلف این وزارتخانه، معتقد است:زیست بوم ملی اشتغال، تنها طرحی است که می‌تواند مشکل بیکاری کشور را حل کند.

24 فروردين 1401 15:34

۵۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه ندارند

یک فعال کارگری گفت: حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر کارگر ساختمانی داریم که حدود ۸۳۰ هزار نفر بیمه هستند و تقریبا بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر بیمه نیستند و پشت خط مانده اند.

24 فروردين 1401 10:45
سخنگوی کمیسیون ویژه جهش

قرائت گزارش نظارتی مجلس از روند صدور مجوزهای کسب و کار

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گزارش این کمیسیون درباره عملکرد دستگاههای اجرایی در اجرای ماده (۷) قانون اجرای سیاستهای کلی اصل (۴۴) قانون اساسی را قرائت کرد.

23 فروردين 1401 10:52
وزیر کار اعلام کرد

ثبت ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در سامانه جست وجوی شغل

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فعالیت سامانه جست وجوی شغل در درگاه این وزارتخانه، از بارگذاری ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در این سامانه از دی ماه سال گذشته خبر داد.

23 فروردين 1401 9:35

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟