پزشكي

معاون آموزشی وزارت بهداشت

آموزش دانشجویان علوم پزشکی در ترم بهمن حضوری شد

معاون آموزشی وزارت بهداشت طی نامه ای خطاب به دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی بر لزوم بازگشایی آموزش حضوری دانشجویان در ترم پیش رو تاکید کرد.

3 بهمن 1400 9:48

آغاز توزیع کارت آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی

کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری تخصصی پزشکی امروز و فردا سه شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ دی ماه ۱۴۰۰ از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://sanjeshp.ir توزیع می‌شود.

28 دی 1400 9:17
با حکم معاون وزیر بهداشت؛

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی منصوب شد

دکتر محمد مهدی نوروز شمسی به عنوان رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی معرفی و منصوب شد.

25 دی 1400 21:42
یک فعال حوزه کسب و کار مططرح کرد

ایجاد انحصار توسط وزارت بهداشت برای ارائه آموزش مهارت‌های پزشکی

یک فعال حوزه کسب و کار با بیان اینکه برای صدور مجوز مهارت پزشکی، مرکز ملی مهارت‌های حرفه‌ای در وزارت بهداشت تاسیس شده، گفت: در حوزه وزارت علوم می‌توانیم آموزش‌های مهارتی ارائه دهیم اما وقتی این مسئله به حوزه وزارت بهداشت می‌رسد، تبدیل به "تابو" میشود

25 دی 1400 14:16
پس از برگزاری شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت

جزئیات چهل و نهمین آزمون دستیاری پس از چندماه تعیین تکلیف شد

حاشیه‌های آزمون دستیاری به پایان رسید و پس از برگزاری شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت مصوب شد که آزمون هر سال در یک زمان ثابت برگزار شود، همچنین منابع آزمون تعیین تکلیف شد.

24 دی 1400 12:7

حقوق ماهیانه یک سوم پزشکان زیر 8 میلیون تومان در ماه است

سخنگوی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: به جز رزیدنت ها و پزشکانی که در مشاغل دیگری مشغول به کار هستند، بخش زیادی از پزشکان عمومی، پزشکان فاقد مطب، پزشکان حاضر در مناطق محروم و گروه های خاص نسخه نویس، به هیچ وجه از درآمد مطلوبی برخوردار نیستند. بنابراین با توجه به این نکته که مجموع این افراد را حدود 50 هزار نفر تشکیل می دهند، مجموعا می توان گفت حدود یک سوم جامعه پزشکی افرادی هستند که زیر هشت میلیون تومان در ماه حقوق می گیرند.

22 دی 1400 11:36
پزشکیان در سوال از وزیر بهداشت:

درآمد پزشکان متخصص کم است

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: وزارت بهداشت باید از افراد تمام وقت استفاده کند زیرا افرادی که خارج از تعرفه از مردم پول می‌گیرند نمی‌توانند داخل سیستم به آنها خدمات ارائه دهند.

21 دی 1400 21:28
وزیر بهداشت:

داوطلبان دستیاری خود را برای آزمون اردیبهشت ماه آماده کنند

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه آزمون دستیاری از این پس هر سال در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد، گفت: منابع آزمون دستیاری نیز باید از قبل به داوطلبان اعلام شود تا داوطلبان آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون داشته باشند.

21 دی 1400 18:0
از سوی معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان شد؛

تاکید بر جذب اعضای هیات علمی جوان در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت بهداشت با ابلاغ نامه‌ای به روسای دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی بر جذب اعضای هیات علمی جوان در این مراکز تاکید و عنوان کرد: در فراخوان جذب باید سهم مشخصی برای جذب پیمانی اعضای هیات علمی دندانپزشکی اختصاص یابد.

21 دی 1400 17:46
از زبان نماینده فریدن و فریدونشهر

بررسی مشکل کمبود پزشک متخصص و تجهیزات پزشکی

نماینده مردم فریدن و فریدونشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه علی رغم وسیع بودن حوزه انتخابیه با کمبود پزشک متخصص و تجهیزات درمانی در منطقه مواجه هستیم.

20 دی 1400 9:10
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

علوم پزشکی در جریان جذب نیروی انسانی بیمارستان ارتش در راز و جرگلان نبود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: دانشگاه علوم پزشکی در جریان جذب نیروی انسانی بیمارستان ارتش در شهرستان مرزی راز و جرگلان نیست.

16 دی 1400 20:30
نماینده مردم گنبدکاووس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری موج:

باید انحصار جذب دانشجو در حوزه پزشکی شکسته شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اشاره به مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم بر ضرورت شکسته شدن انحصار جذب دانشجوی پزشکی تاکید کرد.

14 دی 1400 13:45

لزوم استخدام پزشکان در دانشگاه‌های استان‌های محروم

یک متخصص جراحی عمومی گفت: دولت باید با بهبود تعرفه های پزشکی و اقتصاد سلامت از یک سو و بهبود شرایط کاری پزشکان و استخدام آنان در دانشگاه‌های استان‌های محروم، مانع از مهاجرت آنان شود.

12 دی 1400 13:47
در شرایط طرح این موضوع مطرح شد

فتوای روشن رهبر معظم انقلاب درباره معاینه زنان توسط مردان

در صورتی که معاینه ضرورت داشته و منوط به لمس و نگاه‌کردن به آن باشد و معالجه با مراجعه به پزشک زن امکان نداشته باشد، اشکال ندارد.

11 دی 1400 21:32
به مدت ۴ سال

موافقت شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با افزایش ۲۰ درصدی جذب دانشجوی پزشکی

شورای عالی انقلاب فرهنگی با افزایش سالیانه جذب ۲۰ درصد دانشجوی پزشکی نسبت به سال قبل، به مدت ۴ سال موافقت کرد. این دانشجویان در همه دانشگاه‌های کشور جذب خواهند شد اما بصورت بومی گزینی به مناطق محروم اختصاص پیدا می‌کنند.

8 دی 1400 0:24

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟